Je to asi najľahší spôsob ako si upiecť doma svoj vlastný chlieb. Hovorí sa, že zmesi na chlieb sú plné éčok. Vy si ale nemusíte tieto zmesi kupovať. Pripravte si ich len z droždia, vajcia, vody, múky a soli. Dnešné rožky majú veľké množstvo všelijakých emulgátorov. Váš chlieb bude obsahovať len to, čo do neho dáte.
Aké sú mýty o chleboch pečených v domácej pekárni?
Chlieb nemá skoro žiadnu kôrku.
Každé pečivo má svoju kôrku, ktorá vzniká pri pečení. Aj chlieb upečený v domácej pekárni ju má, len kvôli konzistencií chleba ju nemá takú, aké ju majú chleby z obchodu. Samotný chlieb nie je taký suchý, pretože pri klasickom pečení z chleba uniká vlhkosť, zato v domácej pekárni je chlieb uzavretý.
Neoplatí sa to, lebo domáci chlieb je drahý na výrobu, ako ten, ktorý len kúpim v obchode.
Áno, suroviny sú drahé, elektrina je drahá, čas je drahý. Ale nemusí to platiť, hlavne keď pečiete domáci chlieb v pekárni často. Pokiaľ si chlieb robíte len zo základných surovín, nemala by vás príprava v takomto prípade vyjsť draho .A ak vás baví piecť, no po práci zvládnete len niečo naozaj jednoduché, tak domáci chlieb je to pravé.
Kupované už zamiešané zmesi sú zbytočne predražené a obsahujú samé éčka.
Výhodou už pripravených zmesí je to, že príprava je neuveriteľne jednoduchá. Stačí len vysypať zmes do pekárne, doliať vodu a chlieb sa robí aj sám. Je to predovšetkým dobré pre začiatočníkov alebo ľudí, ktorí nemajú čas, neskôr sami môžu postupom času prejsť k výrobe vlastného cesta. Aféra s pridávaním éčok do zmesí na pečenie veľmi ovplyvnila ľudský úsudok a názory na tieto produkty. Jednoducho si pripravte svoje cesto a nemusíte sa obávať.
To nie je chlieb, ale skôr koláč, čo chutí ako chleba
Je pravdou, že chlieb sa vzhľadovo ani chuťovo moc nepodobá chlebom z obchodu. Ľudia, ktorý raz jedli takýto chlieb sa delia do dvoch táborov. Tí čo si ho obľúbili a tí, ktorým nechutil a ďalej rozširujú tieto mýty o chlebe z pekárne.